پورتال تفریحی

کلیک طلا

ماهان سورف

ناب‌ترین توصیه‌ها به‌منظور فراموش کردن گذشته تلخ...! - جورواجور
 
جورواجور
از هر دری سخنی با خوانندگان عزیز...
آخرین مطالب
باورهای انسان‌ها شکل‌دهنده و تنظیم‌کننده رفتارشان است و با توجه به این اصل که انسان‌ها محصول افکار و باورهای خودشان هستند، با تکرار و تلقین‌های سازنده می‌توانند زندگی لذت بخشی را برای خود رقم بزنند.
 
امام صادق علیه‌السلام می‌فرمایند: هر که به خانواده‌‏اش نیکى کند، خداوند بر عمرش بیفزاید.

وقتی شب‌ها به خاطر ناراحتی‌ها و پشیمانی‌های گذشته نمی‌توانید بخوابید، وقتی نمی‌توانید از گذشته عبور کنید و به آینده هیچ امیدی ندارید، یعنی اینکه همچنان در گذشته مانده‌اید، یعنی گذشته و حوادث تلخ آن لحظات زندگی شما را به راحتی می‌بلعد، بی‌آنکه خودتان متوجه باشید.
 در گذشته در جا نزنید

برای عبور از گذشته شاید با چالشی بزرگ مواجه شوید. ناراحتی‌های گذشته که بدون پاسخ باقی مانده، گاهی اجازه نمی‌دهد از گذشته به سرعت عبور کنید و به امید آینده، رو به جلو بروید. از این رو سعی دارید از گذشته فرار کرده یا آن را کتمان کنید. به این ترتیب، به جای درس گرفتن از تجارب گذشته، دائم در کشاکش فراموش کردن آن، در گذشته در جا می‌زنید و ناخودآگاه اجازه می‌دهید تا گذشته شما را در کام خود فرو ببرد. اگر از گذشته به درستی نمی‌توانید عبور کنید از یک درمانگر کمک بگیرید.

گذشته را نمی‌توان تغییر داد

شما شاید بپذیرید که آنچه را که در گذشته اتفاق افتاده، نمی‌توانید تغییر بدهید و اگر هنوز به این باور نرسیده‌اید که گذشته در گذشته است، آسیب جدی به خودتان خواهید زد و در تمام روابط تازه‌تان اتفاقات تلخ گذشته، فضا را سمی و زهرآگین می‌کند و دیگران را از شما دور می‌سازد و در نتیجه، تک و تنها با کوله‌ای پر از افکار منفی در گذشته خواهید ماند.

به سوی آینده گام بردارید

فقط با پذیرفتن لحظه حال می‌توانید از گذشته‌ای که دشمن سلامت زندگی و جسم و روح‌تان است خلاص شوید. از گذشته فقط درس‌های آن را به خاطر بسپارید و اجازه ندهید کنترل لحظات شما به دست گذشته بیفتد، چون فقط با امید و ایمان به آینده است که زندگی معنا پیدا می‌کند.

یک آزمایش را انجام دهید

اگر قرار باشد یک جعبه یا کیسه بزرگ بردارید و هر چه غم و اندوه، نگرانی و پشیمانی، خاطرات تلخ و شکست‌های گذشته است در داخلش بریزید و آن را همیشه به گردن خود آویزان کنید و در همه حال همراه تان باشد، چه احساسی پیدا می‌کنید؟ دیگران چطور به شما نگاه می‌کنند؟ مسلماً به این نتیجه خواهید رسید که آن جعبه هیچ تأثیری بر آینده‌تان نخواهد داشت. جز اینکه دست و پاگیر و آزاردهنده باشد، خاصیت دیگری ندارد. حمل بار گذشته در مغز نیز همین است.

آینده را رقم بزنید

با این بینش که گذشته را نمی‌توان تغییر داد و آینده را نمی‌توان پیش‌بینی کرد، با ایمان و امید، فردایی زیبا و به یاد ماندنی را برای خود تصویر کنید. به‌جای تسلیم ماندن در برابر آنچه قبلاً اتفاق افتاده و با بوده است، با اراده استوار سناریوی تازه‌ای برای زندگی خود بنویسید. مهم نیست نتیجه چه می‌شود، مهم این است که پذیرای هر اتفاقی باشید و مسئولیت هر حادثه‌ای را بپذیرید. هنگامی که خودتان را باور کردید و در برابر هر مانعی سر فرود نیاوردید به این نتیجه خواهید رسید که هر آنچه بخواهید، دست یافتنی است.

چند توصیه

شکست‌ها، غم و درد همیشگی نیستند.
هر لحظه می‌توانید از نو آغاز کنید.
همه مشکلات، ناشی از توهمات ذهن هستند.
اگر درون خود را درست کنید، بیرون نیز درست می‌شود.
خوشی‌ها و بدبختی‌ها را، ما خودمان انتخاب می‌کنیم.
تا زمانی که هویت خود را با افکار گذشته محک بزنید، نمی‌توانید گامی به جلو بردارید.
اگر روند فکری شما موجب احساس گناه، خشم، رنجش و حسرت می‌شود، سالخوردگی زودرس در انتظارتان است.
آمار وبلاگ
  • تعداد بازدیدکنندگان: 7710039
امکانات جانبی
Your Codes Here
 
 
بالای صفحه